Systemy zbiorników magazynowych. Idealne do użytku komercyjnego.
We wszystkich zastosowaniach, w których woda ma bezpośredni kontakt z ciałem, musi być dostarczana w optymalnej jakości i w wystarczających ilościach zgodnie z rygorystycznymi normami higienicznymi. Te domowe systemy ciepłej wody podlegają surowym normom dotyczącym planowania, projektowania i eksploatacji, aby zapewnić niezawodne i higieniczne dostarczanie wody użytkowej o odpowiedniej temperaturze. Jednak jeśli woda ma być używana jako medium magazynujące w celu zatrzymania energii uzyskanej z cennych zasobów lub do przechowywania nadwyżki energii, to właśnie tutaj na pierwszy plan wysuwają się wymagania systemowe. Zbiorniki buforowe wymagają rozdzielenia wytwarzania energii i zużycia energii w systemie grzewczym, aby osiągnąć jak największą wydajność systemu. Dzięki temu technicznemu trikowi możliwe jest wykorzystanie energii słonecznej nawet w nocy, na przykład.
Higieniczny
Jeśli chodzi o ciepłą wodę użytkową, higiena jest najwyższym priorytetem. Biorąc pod uwagę wartość wody w podtrzymywaniu życia, domowe systemy wodne Hoval muszą spełniać surowe wymagania higieniczne.
Kompletny
Dzięki kompleksowej ofercie produktów do podgrzewania wody i magazynowania energii, Hoval oferuje rozwiązania odpowiednie dla budynków od bloków mieszkalnych i hoteli aż po zakłady przemysłowe.
Ekonomiczny
Zastosowanie materiałów najwyższej jakości oraz optymalna konfiguracja komponentów gwarantują wyjątkowo energooszczędną pracę systemu i wydłużają jego ogólną żywotność.
Hygienic water heating
Woda podtrzymuje życie na wiele różnych sposobów. Podczas gdy stężenie zarazków w naturalnych ciekach wodnych jest nieszkodliwe ze względu na temperaturę i ruch wody, należy zwrócić szczególną uwagę na higienę podczas podgrzewania wody użytkowej. Instalacje budowlane muszą być zaprojektowane w taki sposób, aby zapobiegać tworzeniu się biofilmów, w których mogą rozwijać się bakterie takie jak Legionella. Legionella najlepiej rozwija się w stojącej wodzie w temperaturach od 32 do 42°C; jednak ich wzrost jest zatrzymywany w temperaturach od 60 do 65°C. Z tego powodu system ciepłej wody użytkowej powinien regularnie osiągać wysokie temperatury. Elektryczne podgrzewacze pomocnicze bez rury cyrkulacyjnej mogą przeprowadzać dezynfekcję termiczną poprzez automatyczne włączanie i wyłączanie. Jednak w idealnym przypadku temperatura ciepłej wody użytkowej nigdy nie powinna spaść poniżej 60°C, a woda nie powinna pozostawać w rurach przez dłuższy czas. Systemy ciepłej wody użytkowej Hoval spełniają wszystkie wymagania higieniczne i oferują zoptymalizowaną efektywność energetyczną.
Który system jest najlepszy do podgrzewania wody?
Obecnie systemy ciepłej wody użytkowej są częścią centralnego systemu ogrzewania, w którym podgrzana woda przekazuje ciepło do wody użytkowej. Istnieją różne sposoby, aby to zrobić, w zależności od systemu grzewczego.
Wybór i zaplanowanie odpowiedniego systemu ciepłej wody użytkowej zależy od wielu czynników, takich jak zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową, dostępna przestrzeń, wymagany poziom wygody, normy ochrony środowiska, wymogi higieniczne, wymogi prawne i zasoby finansowe.
Twój partner Hoval będzie u Twojego boku, aby określić Twoje potrzeby i ilość wymaganej ciepłej wody użytkowej i znaleźć odpowiednie rozwiązanie do ogrzewania wody użytkowej.
Jak twardość wody wpływa na mój system ciepłej wody użytkowej?
Osad wapienny i inne osady nie są tylko ważnym problemem dla urządzeń gospodarstwa domowego – mogą być również istotne dla domowego systemu wodnego. Twardość wody jest określana przez proporcję związków wapnia i magnezu rozpuszczonych w wodzie: im wyższa ta proporcja, tym twardsza jest woda. Jeśli woda, która jest zbyt twarda, jest używana bez odpowiedniego uzdatniania, może to prowadzić do korozji, która skraca żywotność podgrzewacza wody i wpływa na higienę, ponieważ osady, takie jak kamień, mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się zarazków.
Hoval oferuje różne opcje ochrony domowego systemu wodnego, takie jak stosowanie anod magnezowych lub bezobsługowych anod z prądem pod ciśnieniem. Niezależnie od twardości wody, Hoval znajdzie odpowiednie rozwiązanie, aby zapewnić idealne działanie systemu.
Funkcja zbiornika buforowego
Zbiornik buforowy spełnia cel rozdzielenia wytwarzania ciepła od wykorzystania ciepła w systemie grzewczym. Umożliwia to generatorowi ciepła pracę bardziej niezależnie od bieżącego zapotrzebowania budynku na ciepło, zapobiegając częstemu włączaniu i wyłączaniu systemu. Ponadto zbiornik buforowy idealnie nadaje się do włączania drugiego źródła ciepła lub energii regeneracyjnej, takiej jak elektrownia słoneczna, do systemu grzewczego. Istnieje szereg korzyści związanych ze stosowaniem zbiorników buforowych: umożliwiają mądre wykorzystanie zasobów, poprawiają zachowanie operacyjne, zwiększają wydajność i wydłużają żywotność generatora ciepła. Łącznie stosowanie zbiorników buforowych skutkuje zwiększoną wydajnością całego systemu grzewczego.
Podgrzewanie wody – jakie są opcje?
System magazynowania wody użytkowej
Koncepcja domowego systemu magazynowania wody jest tradycyjnym rozwiązaniem i jest często określana jako „domowy zbiornik ciepłej wody” lub „domowy zbiornik ciepłej wody”. Tutaj zimna woda jest najpierw podgrzewana jako rezerwa, magazynowana i odprowadzana w razie potrzeby. Generator ciepła, taki jak pompa ciepła lub kocioł na pellet, olej lub gaz, podgrzewa zimną wodę za pomocą wymiennika ciepła w dolnej części zbiornika magazynowego. Jeśli dodatkowo używana jest instalacja słoneczna, domowy zbiornik ciepłej wody ma dodatkową wężownicę grzewczą. Dobrze izolowane zbiorniki magazynowe nie tylko chronią środowisko – oszczędzają również pieniądze. Minimalizują utratę ciepła i zapewniają wydajną i ekonomiczną pracę.
System przepływowy
Systemy wykorzystujące zasadę przepływu podgrzewają zimną wodę bezpośrednio do spożycia, co oznacza, że ilość produkowanej ciepłej wody użytkowej jest zawsze taka, jaka jest potrzebna. Pozwala to uniknąć utraty ciepła i zapobiega staniu wody przez długi okres czasu. Krótkie wyjaśnienie zasady przepływu ciągłego: zasadniczym elementem tej zasady jest wymiennik ciepła, który ma dwa całkowicie oddzielne obwody. Po otwarciu kranu rozpoczyna się proces podgrzewania wody i oba obwody wchodzą do gry. Zimna woda przepływa przez wymiennik ciepła w oddzielnym obiegu zimnej wody i pochłania ciepło z obiegu gorącego, który przepływa przez wymiennik ciepła, zaczynając od systemu grzewczego. Szczytowe zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową jest coraz powszechniejsze, w szczególności w zastosowaniach komercyjnych. Aby zapewnić, że zapotrzebowanie to będzie mogło być zaspokojone w każdej chwili, zbiornik buforowy musi mieć odpowiednią wielkość, aby szybko dostarczać wymagane ciepło.
Systemy magazynowania ciepłej wody użytkowej: CombiVal i MultiVal
Konwencjonalna metoda produkcji ciepłej wody polega na użyciu zbiorników magazynowych zasilanych ciepłem z systemu grzewczego. Istnieje szeroka gama zbiorników magazynowych do ogrzewania i przechowywania wody użytkowej. Dzięki swojej linii produktów CombiVal firma Hoval oferuje szeroką gamę podgrzewaczy wody ze stali nierdzewnej lub emaliowanych. Istnieje odpowiedni produkt, który spełni każde wymaganie. Na przykład podgrzewacze, które idealnie nadają się do stosowania z pompą ciepła, mają wyjątkowo duże powierzchnie wymiennika ciepła. Seria MultiVal została specjalnie zaprojektowana do połączenia z instalacją solarną i posiada dodatkową wężownicę grzewczą. Najwyższej jakości izolacja pomaga oszczędzać energię, a wysokiej jakości komponenty zapewniają długą żywotność.
Systemy przepływu ciepłej wody użytkowej: TransTherm aqua F / L
Systemy przepływu ciągłego ze stacjami świeżej wody różnią się od systemów zbiorników magazynowych, ponieważ utrzymują niewielkie rezerwy ciepłej wody użytkowej lub nie utrzymują ich wcale. Zapobiega to magazynowaniu podgrzanej wody przez dłuższe okresy. Główną zaletą zasady przepływu ciągłego jest to, że pomieszczenia sanitarne i kuchnia są stale zaopatrywane w świeżą i higieniczną ciepłą wodę użytkową. Dzięki modułom świeżej wody TransTherm aqua F/L firma Hoval opracowała wydajny, kompaktowy system, który wymaga ograniczonej przestrzeni, jest gotowy do podłączenia i szybko dostarcza ciepłą wodę użytkową potrzebną w dowolnym momencie.
Zbiornik buforowy ciepła i chłodu: EnerVal
Zbiornik buforowy EnerVal jest napełniany wyłącznie wodą grzewczą i odgrywa kluczową rolę w łączeniu wytwarzania ciepła i jego zużycia. Jego głównym celem jest zarządzanie tymi dwoma aspektami poprzez zrównoważenie różnic między wytwarzaną energią a energią zużywaną, tak aby cały system grzewczy działał w sposób ekonomiczny i ekologiczny. W tym kontekście kluczowym aspektem jest pośrednie buforowe magazynowanie nadmiaru ciepła, takiego jak to uzyskane za pomocą instalacji słonecznej w ciągu dnia i rozładowywane, gdy jest potrzebne. W ten sposób zbiornik buforowy oddziela wytwarzanie ciepła od jego zużycia pod względem czasu i hydrauliki. Zbiornik buforowy oferuje liczne korzyści, takie jak fakt, że ogrzewanie nie musi reagować na każde małe zapotrzebowanie, a ciepło z ekonomicznych, odnawialnych źródeł może być wykorzystywane bardziej efektywnie. Program EnerVal firmy Hoval obejmuje szeroką gamę modeli o różnych rozmiarach, co pozwala na spełnienie różnych wymagań technicznych. Oznacza to, że odpowiedni zbiornik buforowy EnerVal o odpowiedniej objętości można znaleźć praktycznie dla każdego systemu grzewczego.
Zabezpiecz swoją inwestycję dzięki pakietom konserwacyjno-serwisowym Hoval.
Hoval oferuje spersonalizowane umowy konserwacyjne, które są dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb w zakresie bezpieczeństwa. Te pakiety serwisowe pozwalają Ci chronić swoją inwestycję i korzystać z bezpiecznego, niezawodnego systemu grzewczego. Eksperci Hoval regularnie przeprowadzają inspekcje i optymalizacje Twojego systemu, aby upewnić się, że działa on płynnie. Oprócz oszczędzania energii i pieniędzy, dobrze utrzymany system zapobiegnie również czasochłonnym awariom. Ponadto żywotność Twojego systemu zostanie wydłużona – co wyraźnie przyczyni się do zrównoważonego rozwoju.